Wysuń menu główne / MAIN MENU «•» wysuń / schowaj MENU
uStronie INDEX
Strona zgodna z najnowszą normą XHTML 1.1.: uStronie :. Spis artykułów / CONTENT
forum | chat | księga gości
INDEX Biblia Artykuły Hebrajski

Czy chcesz nauczyć się języka obcego?

scribe

Ludzie uczą się języków obcych z różnych powodów. Ktoś pragnie pojechać na wakacje do innego kraju i rozmawiać w danym języku. Inny uczy się języka kraju pochodzenia swoich rodziców, czy współmałżonka albo języka kraju, do którego emigrowały jego dzieci.

Tajemnica sukcesu

Czego potrzeba, żeby dobrze nauczyć się języka obcego ? Ci, którym to się udało — najczęściej podkreślają znaczenie następujących czynników:

Pomoce

Czy gotów jesteś podjąć się doprawdy niełatwego zadania, jakim jest nauka języka obcego? Jeśli tak — twoje postępy przyśpieszy korzystanie z następujących pomocy:

Opanowanie języka

Oczywiście, żeby nauczyć się nowego języka — prędzej, czy później, trzeba zacząć rozmawiać z kimś, kto nim włada. Nie znaczy to, że musisz odbyć daleką podróż zagraniczną. Możesz poszukac z swoim środowisku (np. na uczelni) albo użyć (co jest patentem Rumburaka !) internetowych programów komunikacyjnych do pogawędek.

Tak, czy owak, powinieneś zmierzać do tego, by nie poprzestać na samym tłumaczeniu słów i zwrotów. Chodzi o to, by jak najszybciej nauczyć się myslenia w nowym języku. Pomoca bywa poznawanie kraju i zwyczajów ludzi, których mowę starasz się opanować. Język stanowi składnik kultury danego narodu.

Uwagi końcowe:

Nie zniechęcaj się, choćbyś miał wrażenie, że robisz zbyt wolne postępy. Uczenie się nowej mowy, to przecież, proces ciągły i długofalowy (Rumburak uczył się 24 godziny na godzinę — aktywnie i biernie, nawet w nocy)

Jeśli możesz wyjechać do obcego kraju na dłużej (szczególnie, gdy to będzie wyjazd do szkoły językowej) — uczyć to ! Stroń wówczas od towarzystwa, mówiącym w twym ojczystym języku (metoda Rumburaka), unikaj nawet ojczystych wiadomości w radiu czy TV i Internecie. Kilkumiesięczna nauka języka za granicą daje tyle, co wieloletnia nauka we własnym kraju !

A zatem — czy chcesz nauczyć się języka obcego ? Jeśli tak, to czeka ciebie niełatwe — lecz zarazem wielce satysfakcjonujące — zadanie.

top